چطور در كيش، خودرو كرايه كنيم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : اگر به كيش و مناطق آزاد ديگري مانند قشم سفر كرده باشيد شايد نخستين چيزي كه توجه شما را به خودش جلب م... با عنوان : چطور در كيش، خودرو كرايه كنيم؟ بخوانید :

در حقيقت در اين جزيره ها اصلا خودرو داخلي نمي بينيد اما شايد شما هم دلتان بخواهد براي مدتي اندك هم كه شده سوار يكي از اين ماشين هاي آخرين مدل شويد. لازم نيست حتما چند 10 ميليون پول داشته باشيد تا بتوانيد آنها را بخريد. مي توانيد براي مدت كوتاهي يكي از اين ماشين هاي خارجي را اجاره كنيد و حض لازم را ببريد.


مدارك لازم جهت اجاره خودرو در كيش:
1- اصل گواهينامه معتبر.
2- كارت شناسايي معتبر.
3- به امانت گذاشتن يك فقره چك به ارزش خودرو يا وجه نقد به عنوان ضمانت در اختيار شركت كرايه دهنده اتومبيل.
پس از ارايه مدارك، قراردادي بين شركت كرايه اتومبيل بدون راننده (كه بايد مجاز و جزو مجمع رنتكاران كيش باشد) و كرايه گيرنده اتومبيل تنظيم خواهد شد. مبلغ اجاره خودرو در كيش هم از 60 هزار تومان شروع و به 600 هزار تومان به ازاي 24 ساعت مي رسد. اين تفاوت قيمت بستگي به كارخانه خودروساز و همين طور مدل خودرو دارد.


هزينه بنزين هم به عهده اجاره كننده است و چنانچه داراي كارت سوخت باشيد مي توانيد از آن در جزيره كيش نيز استفاده كنيد. همچنين مي توانيد سوخت خودرو را از دو پمپ بنزين مستقر در منطقه گلديس و منطقه فارور تامين كنيد.
مبلغ 200 هزار تومان هم بابت جرايم احتمالي راهنمايي و رانندگي به مدت حداقل سه روز و حداكثر يك هفته نزد اجاره دهنده خودرو باقي خواهد ماند و پس از مشخص شدن وضعيت خلافي خودرو به شما عودت داده خواهد شد.
البته بايد به ياد داشته باشيد اين قيمت ها جهت برآورد شما از هزينه هاي سفر است. ممكن است قيمت ها در بعضي از زمان ها متفاوت (بالاتر يا پايين تر) باشد.


اما براي رانندگي در كيش بايد به موارد زير توجه داشته باشيد:
1- بستن كمربند ايمني الزامي است.
2- بوق زدن در كليه معابر ممنوع است.
3- آلودگي صوتي به هر نحو در جزيره كيش ممنوع است.
4- ريختن زباله از داخل خودرو در جزيره كيش ممنوع است.
5- جريمه ها در جزيره كيش دوبرابر سرزمين اصلي است.
6- حداكثر سرعت در جزيره كيش در معابر اصلي برابر تابلوهاي نصب شده در نوار سياحتي 50 كيلومتر است.
7- در خيابان هاي كيش دوربين هاي كنترل سرعت نصب شده و بازرسان و عوامل نامحسوس سرعت خودروها را تحت نظر دارند.

...
نویسنده : fati بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 27 اسفند 1396 ساعت: 17:17